Atrakcje

Atrakcje w najbliższej okolicy

Zabytkowy Rynek lokowany na prawie magdeburskim z zabudową z XVIII i XIX w. W centralnej części znajduje się ratusz z 1848r.

Na terenie parku można skorzystać z infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w tym m. in. z hydroterapii, alpinarium, arboretum, tężni solankowej.

Nowoczesny obiekt turystyczny oferujący wystawy przyrodniczo- edukacyjne oraz m. in. interaktywną wystawę Ziemia- Woda- Powietrze poszerzającą świadomość ekologiczną.

Znajduje się tam bogata kolekcja ptaków, owadów i ssaków. Muzeum oferuje wiele atrakcji dla osób chcących poznać świat pogórzańskiej przyrody. 

To unikatowe miejsce na mapie powiatu tarnowskiego zajmujące powierzchnię około 15 ha. Warto je odwiedzić ze względu na niepowtarzalne formy skalne oraz ciekawe legendy i historie związane z rezerwatem.

Jedyny zachowany obiekt na świecie, w którym mieszkał I. J. Paderewski. Wnętrze odzwierciedla czasy, kiedy przebywał w nim znakomity pianista. Usytuowany jest w parku z przydworskim stawem.

To muzeum etnograficzne, które prezentuje zabytki kultury materialnej mieszkańców wsi pogórzańskich. Znajdują się tam dawne narzędzia stolarskie, kowalskie czy tkackie.

Stalowo- drewniana konstrukcja o wysokości 23m. Ma 5 tarasów widokowych, najwyższy z nich znajduje się 18m nad ziemią. 

Międzynarodowy ośrodek muzyki, którego sercem jest znakomita sala koncertowa mogąca pomieścić 650 słuchaczy. Działalność Centrum polega głównie na organizowaniu koncertów, spotkań i kursów mistrzowskich oraz warsztatów artystycznych.

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna Tuchowski Las wytyczona w formie pętli ma długość około 4 km i siedem przystanków. Warto wybrać się tam ze względu na malownicze stawy z drewnianymi pomostami, leśne trakty oraz tablice z opisem ciekawostek przyrodniczych.

Jest drewnianą konstrukcją o wysokości 16 metrów. Znajduje się na szczycie zwanym „Golgota” o wysokości 395 m n.p.m. i można z niej podziwiać panoramę regionu tarnowskiego. Wieża posiada 4 poziomy i jest dostępna dla turystów.

Nad jeziorem znajdują się liczne atrakcje turystyczne takie jak: wypożyczalnie sprzętu wodnego, rejsy statkiem po jeziorze, park linowy, zamki oraz wiele innych.

Na terenie Kąpieliska Chorwacja znajdują się liczne atrakcje dla turystów takie jak: kilka plaż, basen, brodziki dla dzieci, place zabaw, rowerki wodne, kajak, kulki wodne. Poza sezonem letnim Kąpielisko Chorwacja to idealne miejsce do spokojnego wypoczynku – można tu pospacerować, wędkować lub zwiedzać okolicę. 

To unikatowa atrakcja turystyczna, która pozwala na cofnięcie się w czasie i zasmakowanie atmosfery prowincji galicyjskiej przełomu XIX i XX wieku. Na terenie Miasteczka Galicyjskiego znajdują się liczne atrakcje takie jak: Cesarsko-Królewska Gospoda Galicyjska oraz skansen .

To jedna z największych atrakcji krajobrazowych w Beskidzie Niskim. Jezioro ma powierzchnię 306 ha. Wokół jeziora znajdują się liczne atrakcje dla turystów takie jak: kilka plaż, wypożyczalnie sprzętu wodnego, szlaki turystyczne oraz piękne widoki na góry.

Miasta w bliższej i dalszej okolicy

Tarnów- 36 km

Nowy Sącz- 42 km

Krynica- Zdrój- 55 km

Kraków- 117 km

Rzeszów- 120 km

Zakopane- 133 km

Solina- 140 km

Scroll to Top